Lyžování


Přímo u chaty se v nadmořské výšce 730 – 811 m. nachází sjezdovka s lyžařským vlekem o délce 420 m s celkovým převýšením 81 m. Disponuje pouze přírodním sněhem, velmi záleží na počasí. Sjezdovka je upravována rolbou a je svojí povahou vhodná pro klidné, nenáročné lyžování, ideální pro výuku dětí, začínající či středně zdatné lyžaře. Lyžařský vlek je v provozu jen za příznivých sněhových podmínek a za přítomnosti majitele, po předchozí domluvě. Na sjezdovce je zakázáno bobovat a sáňkovat, údržba je drahá a samozřejmě po sjezdovce nechodit, tvoří se díry, které lyžařům značně znepříjemňují lyžování.

Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte

Jako jednu z hlavních výhod spatřujeme také v tom, že majitel rekreačního objektu je zároveň i majitelem vleku a tak je bez problémů možné lyžovat i v případě, že byste byli v tomto počínání na sjezdovce osamoceni.

Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte

Pro náročnější lyžaře, vyžadující extrémnější ráz sjezdovky, jsou k dispozici vleky a upravené tratě např. Dolní Morava, v okolí Starého Města pod Sněžníkem (Sky areál Kraličák, Kunčice), Branné, Františkově, Ramzové či Petříkově, Červená Voda.

Od 13. ledna 2010 je strojově upravována běžecká trasa z Malé Moravy přes Valbeřice, Vojtíškov, Kaskády Prudkého Potoka až k chatě na Návrší, která vede přibližně 100 m nad sjezdovkou ve Vysoké. Tuto trasu, spolu s dalšími o celkové délce 75 km, strojově udržuje Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Z Vysoké se na tuto trasu dostaneme dvěma způsoby, a to lanovkou vyjet na konec sjezdovky a přibližně 100 m projít lesem nahoru, kde narazíte na trasu směr Vojtíškov - doleva a směr Návrší - doprava; nebo od Horské chaty Vysoká po upravené trase směrem na Vojtíškov (cca 2 km) a zde narazíte na trasu směr Malá Morava - doleva a směr Návrší - doprava.

Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte